Семінар у Звірівському лісництві, або краще один раз побачити...

07.02.2014 19:48

Заходь у ліс , як у храм ... Такий незвичний напис можна побачити при в'їзді на територію ботанічного заказника загальнодержавного значення "Воротнів". Тут починається Волино- Подільська височина. Поліська и лісостепова рослинність предcтавлена ​​рідкісними дубово - ясеновими та хвойними насадженнями. У лісах  зустрічається багато лікарських рослин, а також видів, занесених до Червоної книги України ( венерині черевички звичайні, вовчі ягоди пахучі, підсніжнік звичайний та інші). Екологічними стежками та маршрутами ми ще обов'язково пройдемось навесні, коли цвістимуть первоцвіти, чи влітку, коли можна буде почути пташине стоголосся та побачити рослини усіх ярусів лісу. Сьогодні ж,  ми вирушили до зимової казки. 

У селі  Котів Ківерцівського району місцеве фермерське господарство утримує кінний клуб Terra Hipika («Земля коней»). Берейтор (спеціаліст з навчання коней і верхової їзди) Михайло Сороченко розповів нам про коней різних порід: української верхової, голштинської,  ганноверської, андалузької, торийскої запряжної.  На манежі  часто проходять тренування спортсменів з конкуру (подолання перешкод верхи на коні ). А ще тут всерйоз надумали займатися іпотерапією - індивідуальною формі реабілітації, при якій використовуються гімнастичні вправи на коні. Виявляється, температура його тіла на 1,5-2 ° С вище , ніж у людини. Тому тварину можна використовувати як «масажер з підігрівом», який здатний допомогти в боротьбі з безліччю захворювань.

Господарі клубу Terra Hipika розробили понад двадцять цікавих екскурсійних маршрутів. Хто вміє триматися в сідлі, може подорожувати казковим лісом верхи. Чи не найзахоплюючіша мандрівка – 60-кілометрова прогулянка на санях! Вона відкриває гостям чимало природних та історичних пам’яток і втаємничує туристів у красу Звірівського лісу.  Тут майже не ступає нога людини. Ти наче пірнаєш у казку, опиняєшся в улюбленому дитячому фільмі і сам стаєш головним героєм захоплюючої стрічки. Від захоплення переймає дух. Лапаті ялини притрушують «сріблом», дивовижні птахи красуються на гіллі рідкісних дерев на відстані витягнутої руки. Заворожено ловиш кожну мить, боячись опустити очі, аби не сполохати різким рухом повік ту безцінну розкіш. Якщо пощастить тут можна зустріти оленів. Лісівники їх підгодовують-задобрюють. Ось чому тварини такі приязні – вільно почуваються поряд з людьми і козулі, і вепри. Звірівське лісництво – єдине на Волині, де мешкають зубри.

        Усе вище сказане мали можливість побачити і відчути учителі географії  та біології міста.  Адже зустріч на природі відбулася в рамках міського семінару  учителів,  відповідальних за екологічну роботу. Колеги  мали можливість побувати у селі Котів де ознайомились із особливостями функціонування місцевого фермерського господарства, яке займається розведенням  свиней та овець, поспілкувалися з працівниками тваринницького комплексу, підняли питання проблем та перспектив розвитку тваринництва на Волині. Ми пройшли санним маршрутом  по зимовому лісі, поїздили верхи на конях, відпочили біля багаття. Особисто у мене, серед записів у  польовому  щоденнику є ось такий: ОБОВ’ЯЗКОВО ПРИВЕЗТИ СЮДИ КОЛЕГ І УЧНІВ.