Назустріч пригодам

19.10.2015 12:20

Цими вихідними весела та дружня компанія  девятикласників, їх батьків та учителів мандрували  Україною.   Пізнавальний  туристсько- краєзнавчий маршрут проліг на Вінничину та Хмельниччину.

Цікавою виявилася фортеця у с. Меджибіж - пам'ятка фортифікаційної архітектури XVI століття, виконана у стилі Ренесанс.  Про колишню велич Меджибізької фортеці нагадують майже нереставровані фортечні мури. Прикро, але грізна твердиня, яка пам’ятає славетні перемоги потребує ремонту.

Туристична привабливість Летичева, райцентра Хмельницької області,  базується на  замково-монастирському комплексі в центрі міста (санктуарій Летичівської Богородиці, загадкова вежа Кармалюка) та  могилі Кармалюка. Відчути невидиме, побачити незриме – так можна описати наш стан після промови  о. Адама Пшивуського та спілкування з ним.  

Далі наш шлях проліг у славетне місто Вінницю. Ми побачили чисті вулички, багато зелені, нові трамвайчики, великі адміністративні споруди та будівлі діючих  промислових підприємств. Головною перлиною Вінниці, безумовно, є фонтан на річці Південний Буг та лазерне шоу у вечірній час. Неймовірно… Саме тут знаходить підтвердження приказка «Краще один раз пробачити, ніж сто разів почути»

 

Німими свідками минулого є  руїни Ставки Гітлера «Вервольф» неподалік Вінниці.  Навколо ставки і досі точиться чимало пересудів, висловлюються нові гіпотези, пов'язані з нею. Проблема її розкопок та дослідження залишається актуальною і дотепер. Але навіть ті відомості, які нам дали в цьому історико- меморіальному комплексі вражаючі…

         Ми відкрили для себе і музей космонавтики ім. С.П. Корольова. Макети супутників, елементів космічних кораблів, місячний ґрунт, костюми космонавтів, що побували в космосі, зразки їжі космонавтів –  ми побачили те, про що знали тільки з книг, ці відчуття не передати словами...

        Повертаємося додому, і пам’ятаємо, що ми  не були всюди, але це все є у нашому  списку…